Kiedy przychodzą do nas myśli samobójcze?

Strona głównaPsychoterapia

Kiedy przychodzą do nas myśli samobójcze?

Szkoła dla wielu z nas kojarzy się ze złymi wspomnieniami. Problem dotyczy przede wszystkim osób, które są bardzo nieśmiałe i nie lubią kontaktu z ró

Jak postępować w przypadku zagrożenia samobójstwem?
Osobowość borderline – co warto wiedzieć?
Borderline – czym jest?

Szkoła dla wielu z nas kojarzy się ze złymi wspomnieniami. Problem dotyczy przede wszystkim osób, które są bardzo nieśmiałe i nie lubią kontaktu z rówieśnikami. Każdy miał taką osobę w klasie, która się trzymała z dala od wszystkich. Często takie osoby są wyśmiewane przez innych kolegów i dokucza im się cały czas. Podczas przerw siedzą one same i ciężko jest im funkcjonować wśród innych. Introwertycy mają straszne życie w szkole. Najczęściej są to ludzie, którzy znakomicie się uczą i mają duże pojęcie o świecie. Szkoła bardzo niekorzystnie wpływa na dalsze nasze życie. Już w  tym czasie mogą pojawiać się myśli samobójcze i brak chęci do życia. Depresja to bardzo duży problem w dzisiejszych czasach, gdzie cały czas się spieszymy i nie mamy na nic czasu nawet dla przyjaciół, czy rodziny. Dlatego tak ważne jest obserwacja dzieci przez rodziców i dbanie o ich dobre samopoczucie psychiczne. W tym wieku powstaje też dużo kompleksów, które mogą powodować się nasze zamykanie. Od pewnego momentu życia warto spróbować współpracy z psychologiem i walki o siebie. Różne problemy w czasach nastoletnich mogą powodować popadanie w nałogi przez niektóre osoby podatne na nie.

Dorośli żyją z ciągłą presją

Ludzie będąc już dorośli mają inne problemy niż dzieci. Muszą się martwić o tym, jak zapewnić byt swojej rodzinie  Martwią się też o swoje pociechy, ale też o sytuacje z życia codziennego, które muszą rozwiązać. Jest wiele problemów, którymi nie musieliśmy się martwić będąc nastolatkami. Ciężkie są dni, w których nie chce nam się wstać z łóżka i iść do pracy. Pojawiają się pytania po co ja to wszystko robię i towarzyszą im myśli samobójcze. Są to często stany lękowe, które trwają kilkanaście miesięcy i są trudne do zobaczenia nawet przez naszych najbliższych, którzy mogliby nam pomóc zawczasu. 

Warto zapytać się osób nam bliskich, jeżeli widzimy, że dzieje się z nimi coś naprawdę złego i podejrzewamy najgorsze. Udanie się do specjalisty w odpowiednim czasie może uchronić nas  przed najgorszą rzeczą, jaką jest próba samobójcza. Wiemy jak źle może się ona skończyć dla nas. Nie lekceważmy złych nastrojów i często powracającego smutku. Wiadomo, że warto cieszyć się fajnymi chwilami w naszym życiu i pamiętać, że mamy je tylko jedno. W jakiś tam sposób da się odgonić myśli samobójcze i wygrać walkę z depresją. Udanie się do psychologa lub psychiatry, aby przetrawić naszą traumę z jakiegoś okresu w naszym życiu może się okazać kluczowe w wygraniu z tą podstępną chorobą.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0