Loft, czyli industrialne wnętrze

Strona głównaDom i OgródAktualności

Loft, czyli industrialne wnętrze

Otwarte przestrzenie, proste linie i funkcjonalny minimalizm. Te cechy sprawdzają się w wielkopowierzchniowych domach i niewielkich mieszkaniach. Ską

Czy diamenty staną się nowym symbolem luksusu w Polsce?
Outsourcing kadr i płac – zakres usług dla nowoczesnego biznesu
Top pomysły na prezent dla kobiety, która kocha podróże!

Otwarte przestrzenie, proste linie i funkcjonalny minimalizm. Te cechy sprawdzają się w wielkopowierzchniowych domach i niewielkich mieszkaniach. Skąd wzięła się popularność loftu?

Sposób na kryzys

Styl industrialny wywodzi się z USA. Początkowo loftami nazywano mieszkania położone w byłych magazynach i fabrykach. Lofty były położone w biednych częściach miasta. Jako pierwsi zaczęli w nich mieszkać artyści. Pomieszczenia służyły za sale wystawowe, miejsce pracy i życia. W Polsce stare fabryki zaczęto przerabiać na mieszkania dopiero w latach 90.

Przestrzeń i światło

Ponieważ lofty wywodzą się z wielkich hal ich dominującą cechą są otwarte przestrzenie. Mieszkania w tym stylu posiadają wysoko położony sufit. Pomieszczenia są otwarte, prawie nie pojawiają się ściany działowe. W dodatku tradycyjne przestrzenie industrialne posiadają olbrzymie okna. Zapewniają naturalne źródło światła i nadają charakter wystrojowi.

Surowa prostota

Lofty charakteryzują nagie ściany pokazujące cegłę lub beton. Nieosłonięte instalacje elektryczne czy rury są elementem wystroju. W przestrzeniach dominuje drewno i metal. Kolorystycznie czarny, szarości i odcienie bieli. Klasyczne mieszkanie nabierze cech industrialnych przy zastosowaniu odpowiedniej kolorystyki.

Meble z odzysku

Styl industrialny wywodzi się z braku pieniędzy. Projektując przestrzeń warto wykorzystać stare meble. Można je znaleźć na aukcjach internetowych, antykwariatach lub pchlim targu. Warto sprawdzić grupy internetowe, gdzie ludzie oddają przedmioty za darmo. Renowacja zniszczonych produktów nada im indywidualnego charakteru.

Aby dobrze oddać styl lotu należy zrezygnować ze zbędnych dodatków. Widoczne często drabiny czy nisko zwieszone lampy mają swoje uzasadnienie w mieszkaniach w fabrykach. W niskich pomieszczeniach zabiorą przestrzeń.

Styl loftowy idealnie pasuje do dynamicznych osób ceniących sobie otwarte przestrzenie. Samodzielne urządzenie mieszkania w tym stylu wymaga dużo cierpliwości i czasu. Warto dodać, że obecnie ceny mieszkań loftowych są wysokie i często taniej jest wyremontować mieszkanie np. w kamienicy.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0