Olbrzymia część przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na zaciągniecie kilku kredytów, z czasem dostrzega, że wysokość łącznych rat zaczyna być bard
Olbrzymia część przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na zaciągniecie kilku kredytów, z czasem dostrzega, że wysokość łącznych rat zaczyna być bardzo mocno obciążająca. Na dłuższą metę problemem mogą okazać się nie tylko różnorodne oprocentowania czy odsetki, które w dużej mierze naliczane są w różnych wysokościach, ale również terminowe spłaty kredytów, co jak wiadomo, potrafi być nie lada wyzwaniem. Brak terminowości może w diametralnym stopniu zaburzyć budowanie pozytywnej historii kredytowej w BIK. Kolejnym zupełnie niepożądanym aspektem jest wpadnięcie w niemal nieodwracalną spiralę zadłużenia.
Doskonałym rozwiązaniem może okazać się odpowiednio dobrany kredyt konsolidacyjny dla osób posiadających więcej niż jedno zobowiązanie finansowe. Kredyt konsolidacyjny to nic innego, jak kredyt gotówkowy, którego celem jest spłata kredytów lub pożyczek zaciągniętych u różnych instytucji. Kluczowe będzie tu oczywiście przedstawienie bankowi zadłużenia lub zadłużeń, które docelowo zostaną połączone w jedno. W efekcie możliwa będzie spłata tylko jednego kredytu. Jesteś przedsiębiorcą? Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub znacznie bardziej rozbudowane przedsiębiorstwo? Wszystkie niezbędne informacje, a także wady i zalety, jakie niesie ze sobą takie rozwiązanie, przeczytasz w artykule zatytułowanym “Dlaczego warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?”, do którego serdecznie zapraszamy.
Jakie zalety niesie ze sobą kredyt konsolidacyjny?
Scalenie zobowiązań, czyli wybór kredytu konsolidacyjnego niesie ze sobą szereg zalet na różnych płaszczyznach, o której należy niewątpliwie wspomnieć. Jedną z nich będzie wydłużenie okresu kredytowania, ale ostateczna rata będzie niższa w porównaniu z sumą rat dotychczasowych zobowiązań. W praktyce oznacza to spłacanie wyłącznie jednej raty jednemu wierzycielowi – to z kolei, jak łatwo można się domyślić, oznacza zmniejszone wydatki w skali miesiąca, a także znaczące ograniczenie formalności. Skonsolidowane jednoznacznie wiąże się także z ochroną przed wpadnięciem we wspomnianą już spiralę zadłużenia, a co za tym idzie:
- wpisem do rejestru dłużników,
- wszczęciem postępowania windykacyjnego,
- egzekucją komorniczą.
Konsolidacja kredytów – dla przedsiębiorców i klientów indywidualnych
Jak więc widać, korzyści mają związek nie tylko ze znacznym zmniejszeniem formalności, ale również zwiększeniem komfortu, jakości i bezpieczeństwa. To bardzo istotne – zarówno w przypadku klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.
Najwyższa pora więc, aby przyjrzeć się nieco bliżej wspomnianemu już wydłużeniu okresu spłaty, który może być rozwiązaniem zarówno długoterminowym, jak i krótkoterminowym. Osoby zmagające się jedynie z chwilowymi problemami finansowymi z powodzeniem mogą zdecydować się na krótszy okres kredytowania. Z kolei osoby lub przedsiębiorcy, którzy w najbliższym czasie nie przewidują znaczącej poprawy swojej sytuacji finansowej, powinni wybrać kredyt konsolidacyjny długoterminowy, który wyróżnia się dłuższym okresem kredytowania, a co za tym idzie – niższą stopą procentową. Tutaj kluczowe będzie pełne dopasowanie do możliwości finansowych – patrząc na nie przede wszystkim w perspektywie czasu.
KOMENTARZE